Portatif Yangın Söndürme Cihazları Satışı, Dolum ve Bakımı

Erfe Yangın Söndürme Cihazları

Portatif Yangın Söndürme Cihazları Satışı, Dolum ve Bakımı

 

  Portatif söndürücüler, yeni başlamakta olan yangınları söndürmek için kullanılır. Çoğu zaman; portatif yangın söndürme cihazı, küçük bir yangını hortum çekip söndürmekten çok daha kolay, çok daha kısa bir sürede söndürülebilir. Çeşitli tip portatif yangın söndürme cihazları ve doğru kullanımları konusunda bilgili olmak önemlidir.

 

Taşınabilir Yangın Söndürme Cihazlarımız:

- Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazları

- Sulu Yangın Söndürme Cihazları (Köpüklü Yangın Söndürme Cihazları vb)

- Gazlı Yangın Söndürme Cihazları (Karbondioksit gazlı yangın söndürme cihazları vb.) olmak üzere genel olarak 3 gruba ayrılır.

 

Tüm portatif yangın söndürme cihazları için tıklayınız...

 

Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazları

Kuru kimyevi tozlar ABC, BC, D tozu olarak üçe ayrılır. ABC Tozu:A (Katı), B (Sıvı), C (Gaz) yangınlarında etkilidir. Yüzeysel kor yangınları ve alevli yangınları kolayca söndürür. ABC tozu katı madde yüzeyinde eriyerek tabaka oluşturur. Ayırma etkisi ile kısmen boğma ve soğutma, en önemli olarak engelleme etkisini gerçekleştirir.

 

Sulu Yangın Söndürme Cihazları

Sulu yangın söndürücüler, kağıt, saman, odun, kömür,  tekstil ürünleri vs gibi genellikle organik kökenli katı maddelerin tutuşmasından meydana gelen A sınıfı yangın riskleri taşıyan ortamlar için uygundur. Suyun soğutucu etkisi, boğma yöntemi etkin ve vazgeçilemez bir söndürme ajanı olmasını sağlamıştır. Bu söndürücüler elektrik iletkenliği nedeniyle elektrik yangınlarında kullanılmamalıdır.

 

 Gazlı Yangın Söndürme Cihazları

Karbondioksit gazlı yangın söndürücüler, BC sınıfı, özellikle parlayabilir sıvılar ve elektrik tehlikelerini de kapsayan  yangın riskleri için uygundur. Karbondioksit, elektronik malzemelere zarar vermez. Modern ofisler, elektrik riskleri, yağ ve solventler gibi sıvıların tutuşmasından meydana gelen yangınlara müdahalelerde etkilidir.

Söndürmeden sonra ortamda hiç bir kalıntı bırakmaz. % 99,9 saflıkta karbondioksit, kendinden basınçlı bir gazdır. Son derece yüksek soğutucu etkiye sahip olan karbondioksit, ortamda ki oksijen miktarını düşürerek kimyasal zincirleme yanma reaksiyonunu kırarak söndürme sağlar.

abt-img1.jpg

Powered by mvz bilişim